Mapa partii politycznych – Ryszard Kamiński‎

11182805_818090684948570_7296179028921364089_o

Czy zastanawialiście się czy nie skuteczniejszą metodą byłoby edukowanie polityczne ludzi niźli przekonywanie ich do partii KORWiN?

Może warto zrobić rzetelną i dobrze opracowaną graficznie mapę partii politycznych z wykorzystaniem ich postulatów ideowych na przestrzeni lat.

O co chodzi? Na załączonym przeze mnie obrazku widać opustoszałą prawą stronę – co ciekawe w roku 2007 PO ze swoimi postulatami była tylko delikatnie na lewo od KORWiNa – dlatego też miała tylu wyborców.
Lata się zmieniły, poglądy odwróciły, a ludzie którzy ideowo byli za PO – zostali z PO (żeby PiS nie doszedł do władzy), która wyemigrowała w stronę centrum – żeby móc jak wiatr zawieje utrzymać się przy korycie. Palikot ze swoimi postulatami również był po prawej stronie – tylko, że u góry – stąd miał też wyborców w poprzednich wyborach.

Może warto pokazać ludziom taką mapę i wytłumaczyć, że w Polsce nigdy nie rządziła prawica, dzięki takiej mapie można im to zobrazować.

Przy okazji na takiej mapie widać również – dlaczego Samoobrona i LPR mogły być w koalicji z PiS, dlaczego ludzie mówią, że PiS ma tak samo socjalistyczny program gospodarczy jak SLD itd.
Kończąc – mam prośbę do ludzi bardziej zdolnych ode mnie o wykorzystanie takich materiałów i stworzenie RZETELNEJ mapy jako materiału promującego KORWiNa – ale niekoniecznie oprawiony graficznie jako materiał partyjny – bo taka mapa jest sama w sobie relatywnie mocnym argumentem. Można również wykorzystać taką mapę z kandydatami na prezydenta.

Załączam grafikę, którą na swoje potrzeby poprawiłem, u źródła widać również takie mapy sprzed lat i jak wyglądał oryginał.

http://planktonpolityczny.blox.pl/2015/02/Mapa-polskiej-sceny-politycznej-2015-roku.html
http://janadamski.eu/2014/08/mapa-partii/

Niech od jesieni Nasz kraj zacznie stawać na nogi i na przyszłe lata wraz z Węgrami (w końcu Polak Węgier… ) nawróci Europę na odpowiednie tory.
Amen.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=818090684948570&set=gm.855207154554647&type=1&theater

Ryszard Kamiński‎

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s