ISIS planuje zniszczyć piramidy oraz Sfinksa

Terroryści z Państwa Islamskiego wzięli sobie na cel piramidy Cheopsa, Chefrena oraz Mykerinosa, które znajdują się w Gizie. Zniszczony ma również zostać Sfinks. 

Wszystko przez to, że terrroryści wyznają zasadę, iż żaden obiekt nie może być przedmiotem kultu, a niszczenie tego typu budowli jest obowiązkiem religijnym „każdego muzułmanina”. W tym tonie wypowiadał się Abu Bakr al-Bagdadi, który jest jednym z liderów dżihadystów.

Pomysł dżihadystów wspiera również radykalny duchowny Anjem Choudary z Wielkiej Brytanii. Jest przekonany, że jeśli Państwo Islamskie zdobędzie Egipt, to konieczne będzie zniszczenie wszelkich przedmiotów bałwochwalstwa, do których duchowny zaliczył piramidy oraz posąg Sfinska.

Niszczenie zabytków jest obowiązkiem religijnym każdego muzułmanina bo żadem obiekt nie może być przedmiotem kultu – stwierdził Abu Bakr al-Bagdadi, lider terrorystów z Państwa Islamskiego.

Terroryści z ISIS już wielokrotnie niszczyli cenne zabytki oraz starożytne przedmioty. Teraz pragną zrównać z ziemią kompleks wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

http://pikio.pl/isis-planuje-zniszczyc-piramidy-oraz-sfinksa/

travelcast-006

Sunnicki szejk, lider islamistycznej partii „Jedność Narodowa”, Abd al-Latif al-Mahmoud zaapelował do prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego o zburzenie piramid.

Zdaniem islamistów na egipskiej ziemi nie ma miejsca dla pomników kultury pogańskiej.

Aktywiści ruchu na rzecz ochrony zabytków wystąpili do władz kraju z propozycją utworzenia funduszu ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego przed radykalnymi ideami.

Źródło: Głos Rosji

szejk-morgan-salem-al-gohary-wzywa-do-2151_l

Ten człowiek – Szejk Morgan Salem al-Gohary wzywa do zburzenia piramid i Wielkiego Sfinksa w Gizie.

W 2001 r. brał udział w zburzeniu przez talibów posągów Buddy w Bamian w Afganistanie, znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Te mające półtora tysiąca lat kilkudziesięciometrowe rzeźby wydrążone w skale zostały najpierw ostrzelane z dział, a kiedy to nie przyniosło efektu – wysadzone w powietrze.

Nikt nie wierzył, że jesteśmy zdolni zniszczyć posągi Buddy. I dlatego to zrobiliśmy. Teraz trzeba zrobić to samo z piramidami” – mówi al-Gohary. Podkreśla, że dzieła te są przykładem bałwochwalstwa i stanowią obrazę dla Allaha, ponieważ faraonowie uważali się za bogów. Poza tym przyciągają turystów, a wraz z nimi alkohol, hazard, prostytutki itd. – wszystko, czego islam zabrania.

Nie tylko ja, ale chyba miliardy ludzi są zdziwieni takimi informacjami, niszczenie zabytków to wandalizm na niespotykaną skalę. Islamiści, muzułmanie mylą się że są to obiekty kultu, to są obiekty naukowe i pomniki historii.

Najdziwniejsze jest to że islam istnieje już trochę czasu, kiedyś miał nawet monopol w tej części świata – przecież istniał już Kalifat rozciągający się przez całą Afrykę Północną, ale nigdy wtedy nie przeszkadzało im istnienie pomników dawnych ludzi-bogów, pomników historii. Wręcz przeciwnie, było to dla nich źródło pieniędzy. Turystyka to był biznes przez wiele wieków.

Jednak nie, historia niszczenia obiektów które były ważne dla obecnych wtedy ludzi. Mniejsze piramidy zostały rozebrane, a zniszczenie ówczesnej Biblioteki Aleksandryjskich było ciosem dla nauki i historii. Kalifat niszczył pisma arabskich naukowców, tych którzy byli nośnikami cyfr hinduskich których korzystamy na co dzień. Albo innej wiedzy nawet o energii atomowej. To dowód jak religia niszczy wiedzę i prawdę. Teraz ten czas powtarza się co jest najdziwniejsze.

A my właśnie możemy być pierwszym pokoleniem kiedy na naszych oczach znikną piramidy. Zniknie historia. Zburzone zostaną tajemnice i cel istnienia takich obiektów.

Trzeba pamiętać, że piramidy przez wielu, uważane są za nie tylko grobowce faraonów, ale także uważane są za narzędzia, maszyny do wysyłania energii, komunikacji lub innych rzeczy które zwykły człowiek nie potrafi uwierzyć. Ale zostały wybudowane pracą tysięcy ludzi, chronione przez rzeszę innych ludzi którzy przez tysiąc lecia ponosili śmierć w ich obronie.

Gdzie są teraz ci obrońcy? Przecież wszystkie kraje świata powinny wystosować oficjalny protest przeciwko wandalom. Powiem nawet, że powinny być wykonane działania militarne  w obronie najstarszego dziedzictwa świata. Póki co politycy pokazują nam taki gest…

glowy-czterech-amerykanskich-2901_l

A może taka jest kolej rzeczy? I wszystkie te historie o istnieniu ludzi o wysokim poziomie technologicznym przed naszymi czasami są prawdziwe, ci wcześniejsi także zniszczyli swoje zabytki, swoje domy, swoją historię, a potem był jakiś kataklizm naturalny lub spowodowany przez człowieka, lub inne istoty pochodzenia ziemskiego który spowodował wymarcie, zdegradowanie ilości mieszkańców do minimum. Wtedy cały proces ewolucji technologicznej, naukowej, religijnej człowieka zaczął się od nowa?


thumb_588_okladka_duzyZrobię reklamę, książki której przeczytałem kilka lat temu, książką zaznaczam, z kategorii fantastyki (ale nie fantasy) o tytule: „Allah 2.0” przedstawia nam dwa, jakże różniące się od siebie światy – ponury, przyszły świat w objęciach muzułmanów i Chińczyków oraz fantastyczny XIII-wieczny Damaszek. Dwa światy, pozornie odseparowane od siebie. Każdy z nich jest autonomicznym systemem bytowania ludzi.

Książka wciąga, ale pokazuje świat, Europę, Polskę jaka może się stać gdyby islam zapanował. Ciekawe czy Mieszko Zagańczyk nie przepowiedział w ten sposób świata po roku 2070.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s