ZUS i Tusk – czyli wysłuchaj to jeszcze raz

Proponuję wysłuchać premiera wtedy, czyli Donalda Tuska co mówi o OFE emeryturach.

Temat likwidacji OFE był dawno powielany, już dwa lata mijają, ale słowa polityków są wciąż żywe, szczególnie jak ktoś inny niż publiczna telewizja ma  je w swoim posiadaniu.

Tutaj mamy okazję posłuchać co mówi Tusk. Mówi, że pieniądze w OFE nie były własnością Polaków, tak jak nie są własnością Polaków pieniądze w ZUS. Mowa o ZUSie jako funduszu partycypacyjnym, ale przecież świadczenia emerytalne oddajemy jako Polacy innym Polakom którzy są już na emeryturach. A  może jednak nie? Jeżeli nie to czyje są pieniądze w ZUS?

Sprawa druga, że likwidacja OFE – a raczej przeniesienie funduszy z OFE do ZUS w wykonaniu rządu PO-PSL było łagodne, bo kolejny rząd zrobiłby to bardziej radykalnie. Że nie ma alternatyw dla obecnego systemu emerytalnego. (alternatyw jest mnóstwo, chociaż nie – ZUS jest unikatowy – względem świata)

W końcu idea ZUSu polegała na tym: ja dziś wpłacam 100 zł i za 40 lat, chce to 100zł z powrotem – a między czasie to 100zł daje człowiekowi który pracował te 40 lat.

Jeżeli system nie działa należy wrócić do systemu rodowego czyli: Ja zarabiam, aby utrzymać swoich rodziców, dzieci, potem dzieci utrzymują mnie i swoje. A aby nikt nie był stratny pomagam w wychowaniu i opiece nad wnukami. – Czyli człowiek pracuje całe życie jak najlepiej, aby jego dzieci  miały i on sam miał lżej w przyszłości. – Jeżeli ktoś ma więcej, może pomóc sierotom lub sąsiadowi którzy już jest stary. – To się nazywa NATURALNA SOLIDARNOŚĆ.

Wracając do wypowiedzi Tuska. Mamy tutaj ewidentne przyznanie się, że niezależy mu na Polakach i ich przyszłości. Dwa… przyznaje się że pieniądze stają się własnością kogoś innego. Nawet teraz jako Przewodniczący UE czy co tam on jest (nie jest to ważne) – nie broni interesów Polski. Jest po prostu utuczoną płotką.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s